>> zdjęcia <<   Wyniki w poszczególnych kategoriach   >> zdjęcia <<

W miesiącach wrzesień – grudzień 2006 r. odbywały się w naszej szkole zawody sportowe pod hasłem MINIMISTRZOSTWA. Minimistrzostwa to projekt wspierany przez Ministerstwo Sportu RP. Był to program dla samorządów uczestniczących w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Podstawowym zadaniem Minimistrzostw była dobra zabawa, sportowa rywalizacja w duchu „Fair play” i pobudzanie młodych ludzi do ruchowej aktywności.

W ramach MINIMISTRZOSTW zorganizowaliśmy zawody:

1.    sprawnościowe na rowerach dziewcząt i chłopców,

2.    w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców,

3.    tenisa stołowego dziewcząt i chłopców,

4.    szachowo- warcabowe,

5.    sprawnościowe „ Trójbój na rolkach” w kategorii dziewcząt i chłopców klas nauczania zintegrowanego i klas 4- 6,

6.    turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców,

7.    turniej koszykówki chłopców klas 4

8.    zawody pływackie

Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej NR 30 w Lublinie. Dzieci otrzymały dyplom za zajęcie miejsc 1- 3 w poszczególnych zawodach, a pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa.

Nauczyciele wychowania fizycznego (Ewa Drewniak, Anna Hułas, Tadeusz Litwin, Lilla Tymczak, Mirosław Parzymies, Wojciech Pojęta, Małgorzata Zielińska) otrzymali certyfikaty działaczy sportowych, a osoby, które pomogły w przebiegu imprez pamiątkowe dyplomy.

Dyrektor Szkoły ufundowała puchar „FAIR PLAY” i puchar dla najwszechstronniejszego zawodnika MINIMISTRZOSTW.

Uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się 20.12.2006 r.

W trakcie podsumowania uczniowie stojąc na podium odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Satowskiej.

Podsumowanie odbyło się w uroczyście udekorowanej sali gimnastycznej przy udziale całej społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego, zaproszonych gości, rodziców.

Gościliśmy przedstawicieli lokalnej prasy. Dziennikarze opisali imprezę w „Sport Exspresie”, „Dzienniku Wschodnim” i „Nowym Tygodniu” (co napisali można przeczytać w gablocie w obiektach sportowych i kronice szkolnej).

Można było obejrzeć prace plastyczne wykonane przez uczniów z przebiegu rywalizacji sportowej. Imprezę uświetniła część artystyczna w wykonaniu dzieci, m. in. odśpiewany został hymn sportowy szkoły, były występy taneczne, gimnastyczne i pokazy umiejętności koszykarskich.

W organizacji finału dużą pomocą służyli Mirosław Strzelec, Teresa Kubiak, Zofia Dzięcioł, Katarzyna Stanuch, Justyna Wiśniewska, Katarzyna Wasilewska Strzałkowska.

MINIMISTRZOSTWA to projekt, który bardzo podobał się osobom biorącym w nich udział. Przyniósł wiele radości, zadowolenia i satysfakcji dzieciom i nauczycielom z osiągniętych wyników. W organizacji zawodów pomagali również rodzice dzieci.

Łącznie we wszystkich przeprowadzonych zawodach wzięło udział ponad 400 dzieci z klas 1- 6. W zawodach pływackich wzięli udział uczniowie z innych szkół Lublina ( SP 28, SP 34, SP 4, SP 23, SP 43), a także przybyli do nas uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Ukrainy. Zawody pływackie sędziowali sędziowie z Lubelskiego Związku Pływackiego.

W trakcie uroczystego podsumowania MINIMISTRZOSTW zostały wręczone dla uczniów z klasy 6c puchary, medale i dyplomy.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z tej klasy pod opieką wychowawcy – trenera Mirosława Parzymiesa zdobyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Mistrzostwo Miasta Lublina w mini- koszykówce. Dzieci z SP 30 będą reprezentować Lublin w rozgrywkach wojewódzkich w mini koszykówce.

>> zdjęcia <<    >>Wyniki w poszczególnych kategoriach<<    >> zdjęcia <<